Снимка: БНТ Българската тежка атлетика отново има сериозен повод за гордост – Карлос Насар беше отличен като щангист №1 на Европа за 2025 година, като затвърждава статута си на една от най-ярките фигури в световния спорт.
21-годишният българин получи престижното отличие, което се присъжда съвместно от Европейската федерация по вдигане на тежести и Европейската асоциация на спортните журналисти (AIPS Europe). В структурата на AIPS Europe участва и българският представител Найден Тодоров, президент на Българската асоциация на спортните журналисти.

През 2025 г. българинът отново се окичи със злато от световното и европейското първенство, продължавайки впечатляващата си серия на международната сцена.
Припомняме, че през 2024 година Карлос Насар също беше обявен за №1 в Европа, след като добави към световната и европейската титла и олимпийско злато от Игрите в Париж.
В петък (24 април) той ще се бори за европейската титла в категория до 94 килограма на Шампионата на Стария континент за мъже, който се провежда в Батуми, Грузия.
Категорията е не само една от най-конкурентните, но и олимпийска за Игрите в Лос Анджелис 2028. Началото на състезанието е от 14:00 часа българско време по RING, като очакванията към българския шампион отново са изключително високи.
При жените отличието за щангистка №1 на Европа за 2025 година беше присъдено на норвежката Солфрид Коанда.







???? Get the transfer of 36,824.60 US Dollars. Next ????▶ graph.org/Transfer-04-14-3?hs=71af8abcb4f29033ab0697952c85dad3& ????
22.04.2026 21:02et9rd1