27 Юни
Ако го няма при нас, значи не се е случило

Бомбардират те, а после искат да им върнеш бомбите!

28/11/2025 20:40
бомбардират после искат върнеш бомбите

Покрити ли са поне разходите за доставка? 

САЩ искат от Ливан да върне дефектна бомба, произведена в САЩ, хвърлена от Израел.

Вашингтон поиска от Бейрут да върне невзривена 

110-килограмова бомба GBU-39 с малък диаметър, която Израел хвърли върху Ливан тази седмица, когато уби висш командир на Хизбула и четирима други души.

Според ливанския вестник Al-Markaziya, американските власти се притесняват, че бомбата, произведена от Boeing, може да попадне в ръцете на противници като Русия, Китай или съюзника на Хизбула Иран, предвид нейните „усъвършенствани“ системи за насочване и насочване.

Ливанските власти не са потвърдили публично дали бомбата е в тяхно притежание.

Докато GBU-39 се е доказала като „ефективна“ при систематичните бомбардировки на Израел над Газа, която няма противовъздушна отбрана, руските системи за електронна война ефективно са направили оръжията слепи в Украйна, като са заглушили тяхното 

GPS-базирано навигационно оборудване.

Коментирайки историята в социалните мрежи, потребителите не можаха да се възхитят от нейната абсурдност.

„Върнете ни я, за да можем да я настроим и да ви бомбардираме отново“, написа един потребител.

„Който си я намери, за него си е“, пошегува се друг.

„Не мисля, че Китай, Иран или Русия се нуждаят от дефектни ракети“, предположи трети.

geopolitics_prime

Още новини четете в категория Свят
Последвайте ни в Telegram: https://t.me/mediamall_info
Не пропускайте най-важното и в Google News!

Коментирай

(няма да бъде публично показан)
Алармирайте ни - Mediamall

Времето тази седмица

Дневен хороскоп