Българският пилот във Формула 2 Никола Цолов заяви, че има реални шансове да достигне до Формула 1, макар да подчерта, че все още е рано за категорични прогнози.
Цолов участва в картинг надпреварата „Еко 12 часа на България“ в Хасково, където сподели, че за него е важно да се забавлява и да прекара време с приятели. Той отбеляза и високото ниво на младите български състезатели, както и силната конкуренция в събитието.
В интервю за БНТ пилотът коментира, че е доволен от началото на сезона, в който вече има победа в Австралия. Според него подготовката е била на високо ниво и в момента се намира в добра форма.
„В правилния ритъм сме и това, което правим, работи. Сега започва по-интензивната част от сезона“, каза той.
Относно евентуален пробив във Формула 1, Цолов подчерта, че това зависи от няколко ключови фактора – представянето му до края на сезона, наличието на спонсори и интерес от страна на Ред Бул.
„Винаги има шанс, но нищо не е сигурно. Ще стане ясно в края на годината“, допълни българският пилот.







Пръч
18.04.2026 16:13Мъдро! Обаче,ако Прасето не му купи титлата ще има да врътка геврека!