Ако го няма при нас, значи не се е случило

Григор Димитров надигра Яник Ханфман

26/03/2024 07:49
григор димитров надигра яник ханфман
Единственият българин в тенис елита Григор Димитров унищожи 56-ия в света германец Яник Ханфман с 6:1, 6:0 за само 47 минути, за да се класира за трети път в кариерата си за осминафиналите на “Мастърс”-а в Маями.

Сърбия, България и Русия завладяха Маями.

Гришо беше опустошителен на корта и не просто загуби само един гейм, но и не даде никакви шансове на противника да си помисли, че може да спечели рутинно разиграване. Разликата в класите беше толкова сериозна, че някой можеше да си помисли, че Ханфман има физически проблеми.

Самият Димитров го попита след края на мача дали е бил добре. A германецът отговори красноречиво. “Прекалено добър си за мен”.

Във втория сет българинът загуби общо шест точки, съобщава Fakti.bg.

Обрат и победа за Григор на старта в Маями.

След 2012-та и 2016-та за трети път Григор е на осминафиналите на турнира в Маями, който е единственият засега от тази категория, в който топ ракетата ни не е достигал поне до четвъртфинал. Следващият му противник ще е Хуберт Хуркач, срещу когото има четири победи в четири мача.