Той заяви, че домакинствата трябва да използват по-малко осветление, като даде пример с включването на „само две лампи вместо десет“, и подчерта, че това е необходима мярка в условията на енергийна криза.
Според президента причините за недостига са свързани с външни фактори, включително атаки срещу инфраструктурата на страната и ограничения върху морския транспорт. Международни анализатори обаче посочват и вътрешни проблеми като остаряла енергийна система, субсидирани цени и управленски слабости.
Ситуацията е определяна като сериозна, като властите се опитват да избегнат социално напрежение на фона на предишни протести, предизвикани от прекъсвания на електрозахранването.
Подобни енергийни ограничения се въвеждат и в други държави в региона, включително временно редуване на тока в пикови часове в Пакистан.
5tdr35







???? + 1.401144 ВТС.NEXT - graph.org/BALANCE-36824-US-DOLLARS-04-24-2?hs=0d56791c44052f8a219c5196ff7fddca& ????
27.04.2026 03:093sxloc