„Конфликтът в Украйна няма да се разреши по военен начин. България е предоставила достатъчно военна помощ и това трябва да спре. Тя е безвъзмездна. Достатъчно страдаме и ние от този конфликт, който продължава повече от 4 години. Смятаме, че решението трябва да бъде дипломатическо. Това е сигнал към всички замесени страни. Никой няма интерес от смъртта на невинни хора“, заяви Ангелов.
Той уточни, че не би коментирал количествата предоставена военна помощ, тъй като тази информация е класифицирана.
По повод забраната за влизане на Олег Невзоров в България Ангелов коментира, че проблемът не е нов, но дълго време не е бил поставян публично. По думите му още в началото на мандата на Иван Демерджиев като вътрешен министър са били разпоредени проверки и са иззети множество документи, което според него показва активна работа на институциите.
Във финансовата част на изказването си Ангелов посочи, че е възможно да се наложи теглене на външен дълг до 3,8 млрд. евро, като конкретната необходимост ще се изясни през следващите месеци. Той обвини предходни управления за състоянието на публичните финанси, но подчерта, че настоящото правителство не следва да носи вина за натрупаните проблеми.
По отношение на газовите договорености с „Боташ“ Ангелов заяви, че има много политически спекулации, но според него споразумението не е неизгодно за България. Той посочи, че се водят преговори и работни групи за евентуално предоговаряне на условията, но към момента няма конкретни решения.
Трябва да се знае, че "Прогресивна България = Продажна България" е токсична за Българските Национални Интереси от какъвто и ъгъл да го погледнете. . . . С две думи - вредна е отвсякъде.







???? Payment No. 025612 NEXT >> graph.org/The-Best-AI-Sex-Girlfriend-05-11?hs=f3034df63678623f854d91c8d136d4fd&
15.06.2026 10:29zmr9qd