28 Юни
София 21 С
Ако го няма при нас, значи не се е случило

България нанесе първа загуба на Германия от 15 месеца насам

25/02/2024 20:10
българия нанесе първа загуба германия месеца насам
Велика българска победа! Поставихме световния шампион на колене

България победи световния шампион Германия с 67:62 (7:19, 21:8, 11:18, 28:17) в препълнената "Арена Ботевград" във втори мач от квалификациите за Евробаскет.

За нашите успехът беше първи, след като загубихме първата си среща от квалификационния цикъл със 70:84 от Швеция. За Германия поражението е първо от над 15 месеца. 

Двубоят започна лошо за българите, които имаха пасив от 4:15 в първата четвърт. Родните баскетболисти започнаха много силно втория период, благодарение на което дори поведоха, след което мачът вървеше кош за кош. Срещата се реши в последните си три минути, в които диригентската палка взе Коди Милър-Макинтайър, реализирал няколко важни точки. Същото стори и Георги Боянов, пише 

Така България се реваншира по най-добрия начин за загубата от Швеция, докато германците, за които единственият баскетболист, участвал на Мондиала през лятото беше Давид Крамер, изиграха слаб мач в атака. 

Милър-Макинтайър беше най-резултатен за победителите с 23 точки, към които добави 5 борби и 4 асистенции. Христо Захариев вкара 15 точки, докато Георги Боянов завърши с 11. 

За Германия Оскар Да Силва завърши с "дабъл-дабъл" - 15 точки и 12 борби. Давид Крамер и Йонас Матисек завършиха с по 11 точки.

Още новини четете в категория Спорт
Последвайте ни в Telegram: https://t.me/mediamall_info
Не пропускайте най-важното и в Google News!

Коментирай

(няма да бъде публично показан)
Алармирайте ни - Mediamall

Времето тази седмица

София Събота 27.06.2026 21 °C
Варна Неделя 28.06.2026 19.1 °C
Бургас Събота 27.06.2026 19.4 °C
Пловдив Неделя 28.06.2026 23.3 °C
Стара Загора Събота 27.06.2026 18 °C
Русе Неделя 28.06.2026 19.8 °C
Благоевград Неделя 28.06.2026 14.7 °C

Дневен хороскоп