27 Юни
София 29.2 С
Ако го няма при нас, значи не се е случило

Никола Йокич след провала на НБА: Ако бяхме в Сърбия, всички щяхме да сме уволнени

01/05/2026 17:27
никола йокич провала нба бяхме сърбия всички щяхме сме уволнени
Нъгетс отпаднаха от Минесота още в първия кръг на плейофите

Звездата на Денвър Нъгетс Никола Йокич заяви, че желанието му е да остане в клуба до края на кариерата си.

31-годишният сърбин говори пред медиите след изненадващото отпадане на тима още в първия кръг на плейофите на Националната баскетболна асоциация (НБА).

Денвър Нъгетс, който завърши редовния сезон на трето място, беше елиминиран от Минесота Тимбърлувс с 4:2 победи.

Така отборът отпадна от битката за титлата, въпреки че беше сред фаворитите за достигане до финалите.

„Искам да остана играч на Денвър завинаги. Истината е, че щом отпадаме в първи кръг, сме далеч от това да сме претенденти за титлата. Ако бяхме в Сърбия, всички щяхме да сме уволнени“, заяви Йокич след поражението.

Договорът на трикратния носител на приза за „Най-полезен играч“ (MVP) изтича в края на следващия сезон.

Той има опция да го удължи с още една година – до сезон 2027–2028, като потенциалното му възнаграждение може да достигне около 62,8 милиона долара годишно.

Още новини четете в категория Спорт
Последвайте ни в Telegram: https://t.me/mediamall_info
Не пропускайте най-важното и в Google News!

Коментирай

(няма да бъде публично показан)
Алармирайте ни - Mediamall

Времето тази седмица

София Събота 27.06.2026 29.2 °C
Варна Събота 27.06.2026 30.3 °C
Бургас Събота 27.06.2026 30.3 °C
Пловдив Събота 27.06.2026 31.2 °C
Стара Загора Събота 27.06.2026 29.9 °C
Русе Събота 27.06.2026 29.3 °C
Благоевград Събота 27.06.2026 29.3 °C

Дневен хороскоп