Звездата на Денвър Нъгетс Никола Йокич заяви, че желанието му е да остане в клуба до края на кариерата си.
31-годишният сърбин говори пред медиите след изненадващото отпадане на тима още в първия кръг на плейофите на Националната баскетболна асоциация (НБА).
Денвър Нъгетс, който завърши редовния сезон на трето място, беше елиминиран от Минесота Тимбърлувс с 4:2 победи.
Така отборът отпадна от битката за титлата, въпреки че беше сред фаворитите за достигане до финалите.
„Искам да остана играч на Денвър завинаги. Истината е, че щом отпадаме в първи кръг, сме далеч от това да сме претенденти за титлата. Ако бяхме в Сърбия, всички щяхме да сме уволнени“, заяви Йокич след поражението.
Договорът на трикратния носител на приза за „Най-полезен играч“ (MVP) изтича в края на следващия сезон.
Той има опция да го удължи с още една година – до сезон 2027–2028, като потенциалното му възнаграждение може да достигне около 62,8 милиона долара годишно.






