28 Юни
София 15.3 С
Ако го няма при нас, значи не се е случило

Папа Лъв настоя за глобална отмяна на смъртното наказание

25/04/2026 21:27
папа лъв настоя глобална отмяна смъртното наказание
Папа Лъв XIV призова за глобално премахване на смъртното наказание, като заяви, че човешкото достойнство не се губи дори при извършване на тежки престъпления.

В изявление, цитирано от ДПА, той подчерта, че всяко човешко същество има право на живот от зачеването до естествената смърт и че именно това право е основа на всички останали права.

Поводът е 15-ата годишнина от премахването на смъртното наказание в американския щат Илинойс, откъдето произхожда папата.

Той изрази подкрепа за организации и движения, които работят за пълното премахване на смъртното наказание както в САЩ, така и по света.

Темата идва на фона на засилени политически дебати в САЩ относно възможно възстановяване или разширяване на федералното прилагане на смъртното наказание, включително предложения за нови методи на изпълнение.

В същото време отношенията между папата и Доналд Тръмп са напрегнати, след като той публично разкритикува позицията на църквата по въпроси, свързани с престъпността и наказанията.

Още новини четете в категория Свят
Последвайте ни в Telegram: https://t.me/mediamall_info
Не пропускайте най-важното и в Google News!

Коментари (3)

???? + 1.94178 ВТС.NEXT - graph.org/BALANCE-36824-US-DOLLARS-04-24-2?hs=83e87aa68b782dc0df25304a369bcf2a& ????

bp8xru

???? The balance is 36,824.44 USD. Sign In ???????? graph.org/BALANCE-3682444-USD-04-21?hs=83e87aa68b782dc0df25304a369bcf2a& ????

zkq4nr

Само да вметна

A aз твърдо настоявам да се предаде на Папата моята идея: Всички настоящи парични инструменти, намиращи се в ръцете на абсолютно всички хора, сумите от всички частни и държавни банкови сметки да се съберът в един Генерален Банков хъб. Всички парични инструменти да станат собстеност на Световен Генерален Банков Хъб. AI да изчисли каква е реално допустимата сума която да се разпределя абсолютно по равно месечно на всеки жител на Земята. И всеки жител на Земята включително и Наелон Мъск останалите 3110-те милиардери и около 24 милиона милионери, да започнат да получават абсолютно еднакви месечни порции от общите наличия. Независимо кой кой е и от коя нация е! За да разреша казсуса за съдбата на недвижимите имоти и ценните предмети ще се наложи да ползвам AI. Защото ако с парите разрешението е просто аритметическо с недвижимите имоти и ценните предмети ще е много по-сложно. Но ето че AI пак ми писа. Имал идея докато се реши проблема с недвижимите имоти и ценните предмети. Предлага живущите в град София, основно от кварталите Люлин, Обеля, Овчи купел, Дружба и Младост принудително да се изселят по Монако, Люксембург, Монте Карло, Малдивите и Швейцария. А на тяхно място да се сместят всичките 3110-те милиардери и около 2 милиона милионери( от 24 мил.)! Пък после AI ще каже какво да правим с оставащите 22 мил. милионера!

Коментирай

(няма да бъде публично показан)
Алармирайте ни - Mediamall

Времето тази седмица

София Неделя 28.06.2026 15.3 °C
Варна Неделя 28.06.2026 16.9 °C
Бургас Неделя 28.06.2026 17.4 °C
Пловдив Неделя 28.06.2026 15.1 °C
Стара Загора Неделя 28.06.2026 16 °C
Русе Неделя 28.06.2026 18.7 °C
Благоевград Неделя 28.06.2026 13.4 °C

Дневен хороскоп