Министърът на отбраната на Русия Андрей Белоусов и председателят на Държавната дума Вячеслав Володиин са провели срещи със севернокорейския лидер Ким Чен-ун. Информацията е на ТАСС и Ройтерс.
По време на срещата Белоусов и Ким са обсъдили състоянието и перспективите на военното сътрудничество между Москва и Пхенян.
„Договорихме се с министерството на отбраната на КНДР да издигнем военното сътрудничество на стабилна дългосрочна основа. Готови сме да подпишем тази година План за руско-корейско военно взаимодействие за периода 2027-2031 години“, каза Белоусов.
"Предавам ви приветствия и най-добри пожелания от нашия президент Владимир Путин, а също и поздравления по повод преизбирането ви за председател на КНРД“, каза председателят на Държавната дума Вячеслав Володин при срещата си с Ким.
"Руският народ никога няма да забрави подвига на корейските войници", добави председателят на Държавната дума, визирайки, че Северна Корея изпрати хиляди военни, които да подпомагат руските сили срещу нахлуването на украински военни в руската Курска област.






