Земетресение с магнитуд 2.7 по Рихтер е регистрирано тази сутрин в района на Благоевград, съобщават от НИГГГ-БАН.
По данни на института земетресението е станало в 06:50 часа. Епицентърът се намира на около 30 километра от Разлог, на 50 километра от Кюстендил и на приблизително 80 километра от София.

Към момента няма информация трусът да е бил усетен от хората. Не са постъпвали сигнали за материални щети или пострадали.
Земетресения с подобен магнитуд са характерни за региона и обикновено не водят до сериозни последици.






