18 Юли
София 35.2 С
Ако го няма при нас, значи не се е случило

Виктория Томова не успя да премине първия кръг на турнира от Големия шлем “Уимбълдън”

02/07/2024 17:20
виктория томова успя премине първия кръг турнира големия шлем ldquoуимбълдънrdquo
В третия сет китайката Синю Уан не даде нито един гейм на българската тенисистка

Българската тенисистка Виктория Томова отпадна в първия кръг на турнира от Големия шлем "Уимбълдън".

Първата ракета на България загуби с 6:7(4), 6:3, 0:6 от №42 в световната ранглиста Синю Уан от Китай. Срещата продължи час и 52 минути. Томова загуби от Уан и във втория кръг на "Ролан Гарос". Тогава китайката спечели със 7:5, 5:7, 6:1, пише fakti.bg.

Томова имаше преднина от 4:2 в първия сет, но допусна обрат за 4:5. Българката сервираше за спечелване на първата част при 6:5, но отново допусна пробив. В тайбрека Вики загуби с 4-7 точки.

Малко след началото на втория сет играта бе спряна за около час, защото над Лондон заваля. След подновяването на мача Вики записа единствения пробив във втория сет. Българката взе подаването на съперничката си за 4:2 гейма и малко след това изравни сетовете при 6:3.

В решителния трети сет обаче китайката не даде нито един гейм на Томова.