Вторият етап от нестратегически ядрени учения започна в Русия, съобщи руското министерство на отбраната.
„В съответствие с решението на президента на Руската федерация започна вторият етап от ученията на тактическите ядрени сили“, се казва в съобщението. Ученията ще обучават съвместно части на въоръжените сили на Русия и Беларус за бойно използване на тактическо ядрено оръжие.
„Военното учение има за цел да поддържа готовността на личния състав и техниката. На бойните части с тактическо ядрено оръжие на Русия и Беларус. За да може да се гарантира безусловния суверенитет и териториалната цялост на съюзната държава“, допълва военното ведомство.






