Софийският градски съд даде ход на делото срещу непълнолетното момче, обвинено, че в търговски център пред входа на кино е намушкало с нож в лявата част на гърдите и умишлено е умъртвило свой връстник.
Случаят е от 19 октомври м.г., като обвинителният акт по делото беше внесен от прокуратурата на 18 март. Подсъдимият е с мярка за неотклонение задържане под стража, взета от съда на 3 декември по искане на прокуратурата.
Припомняме, че убитото момче в столичен мол, се оказа обещаващ състезател по вдигане на тежести. Красимир е бил ученик в 10 клас. За нападението срещу него беше задържан Георги. Тогава директорът на СДВР Любомир Николов посочи, че има данни за предишна вражда между двамата.
За обвинения Георги от прокуратурата съобщиха, че задържаният е 15-годишен и е известен на полицията с криминални прояви. Престъпната дейност на обвиняемия е започнала през 2022 г., през следващата година има четири кражби, а през 2025 г. – грабеж. По искане на СДВР е бил настанен за около две години в социален дом от семеен тип в Елин Пелин, като информацията оттам била, че е проблемен. След това през август 2024 г. съдът го е върнал на родителите му. Момчето е било под надзор на инспектор при детска педагогическа стая. След престъплението то е установено на един от известните на полицията адреси, като е съдействал на органите на реда и е направил признания.






