Петчленен състав на Софийския градски съд постанови наказание от 20 години лишаване от свобода и 23 години без право да управлява моторно превозно средство за 21-годишния Виктор Илиев.
Той бе признат за виновен за тежката катастрофа, при която автомобилът му се вряза в автобус на столичния градски транспорт на бул. „Възкресение“ през август миналата година.
Процесът се проведе по съкратена процедура, след като подсъдимият призна вината си и всички факти, изложени в обвинителния акт. Присъдата обаче не е окончателна и може да бъде обжалвана пред по-горна инстанция.
Припомняме, че инцидентът се случи в нощта срещу 15 август 2025 г., когато автомобилът на Илиев се удари в автобус, спрял на червен светофар.
При катастрофата на място загинал сирийският лекар д-р Иса Али, а тежко пострадали са трима души, сред които и шофьорът на автобуса.
Роден през 2004 г., Илиев е получил шофьорска книжка едва две седмици преди катастрофата – на 1 август миналата година. В този кратък период са му били съставени шест фиша за различни нарушения, основно за липса на задължително оборудване.
Пред съда той изрази съболезнования към близките на загиналия и се извини на пострадалите, като поиска по-леко наказание.







???? Transfer to you. GO >>> graph.org/BALANCE-36824-US-DOLLARS-04-24?hs=d0d37e53f024dd9fe5f035bf2d032ef3&
30.04.2026 23:35rsczss