Снимка: БГНЕС „Очевидно ще се регистрират две парламентарни групи“.
Това заяви лидерът на „Продължаваме промяната“ Асен Василев след среща с коалиционните партньори от „Демократична България“, предаде БГНЕС.
ПП излезе с официално предложение към ДБ да регистрират две отделни групи в парламента (ДОКУМЕНТ)
„Това беше среща на цялата парламентарна група. Това, което стана ясно, е това че ще се регистрират две парламентарни групи.
Ние предложихме, а колегите заявиха, че ще обсъдят, създаването на парламентарен съюз за общо действие.
Потвърдихме и че се явяваме заедно на президентските избори – с Форума за демократично действие, както и за вота в район ‘Средец’, където вероятно кандидат ще бъде г-н Трайков. На практика продължаваме да действаме заедно, просто в парламента ще се виждат две имена на таблото“, посочи той.
„Има хора, които са по-вдясно и не се припознават в общите решения, защото смятат, че политиките на „Продължаваме промяната“ са прекалено леви. Ние ги определяме като центристки, но очевидно има различия в оценката.
В същото време има и наши симпатизанти, които смятат, че част от политиките на „Демократична България“ са прекалено десни. В Европа също сме в различни политически семейства. Сега всяка формация ще има възможност да развие собствен профил“, допълни Василев.
„Влизаме в изцяло нов политически момент с управляваща партия със 131 гласа – нещо, което не се е случвало от 1997 година насам“.
От своя страна председателят на ДСБ Атанас Атанасов заяви, че е настоявал за запазване на единството в рамките на общата парламентарна група.
„Пледирах пред общия форум, че разделението на парламентарната група е сериозна политическа грешка, която създава рискове пред развитието на България. Бяхме заедно с колегите от „Да, България“ в опит да запазим единството“, посочи той.
Божидар Божанов също коментира, че са били положени всички усилия за общо решение и подчерта, че „Демократична България“ остава гарант за европейската ориентация на страната.






