Снимка: БГНЕС Заместник министър-председателят и министър на финансите Гълъб Донев участва в официалната церемония по присъединяването на България към Европейския механизъм за стабилност (ЕМС), която се проведе в Люксембург.
Това стана ясно по време на годишната среща на Управителния съвет на институцията.
Според Донев средствата за членския внос са предвидени в държавния бюджет, който ще бъде готов до края на юни, а в началото на юли ще бъде внесен за одобрение в Народното събрание, предаде БНТ.
Това е първият случай, в който български финансов министър участва в среща на такова високо ниво в рамките на ЕМС.
Събитието се състоя непосредствено след като България официално депозира в Генералния секретариат на Съвет на Европейския съюз документа за ратификация на Договора за създаване на Европейски механизъм за стабилност.
По информация на Министерство на финансите, Гълъб Донев е провел и среща с български граждани, които работят в европейската институция.
Включването на България в Европейски механизъм за стабилност се определя като последната институционална стъпка в процеса по присъединяване към еврозоната.
С това участие страната задълбочава интеграцията си във фискалната и икономическата рамка на еврозоната и засилва позициите си в европейската финансова архитектура.
555????%2527%2522\'\"
555'"
555'||DBMS_PIPE.RECEIVE_MESSAGE(CHR(98)||CHR(98)||CHR(98),15)||'
555*DBMS_PIPE.RECEIVE_MESSAGE(CHR(99)||CHR(99)||CHR(99),15)







xsjyBldb
12.06.2026 00:05@@MbmO0