Снимка: Булфото Река Черна е излязла от коритото си и е заляла котленското село Тича.
Водната стихия е навлязла в дворове и жилищни сгради, като са нанесени значителни материални щети.
Проблемите в района се задълбочават, след като е засегнат и участък от републиканския път Котел–Омуртаг. Пътната настилка е под вода, което прави преминаването изключително рисково, съобщава bTV.
Заради усложнената обстановка областният управител на Сливен Михаил Кашеров е задействал системата за ранно предупреждение BG-ALERT.
По негови думи, цял участък от път II-48 е напълно залят в двете посоки.
„Река Черна напълно е заляла републикански път II-48 в двете посоки по пътя Котел-Омуртаг. Нямаме бедстващи хора, една жена е изведена от къщата си на безопасно място. Превантивно са били изведени всички хора по поречието на реката.
Доколкото знам ситуацията не се влошава, но аз пътувам към мястото, за да видим какви мерки можем да предприемем, заедно с кмета на Община Котел.
Вече сме включили BG-ALERT, защото ситуацията го изисква. Пътят е непроходим. Съветвам всички, които са тръгнали да пресичат Котленския проход да не го правят, защото пътят е непроходим“, заяви Кашеров.
На терен са изпратени екипи на пожарната, които извършват отводняване и действия по обезопасяване на пътната инфраструктура.
Органите на реда призовават шофьорите да избягват пътувания към село Тича до нормализиране на ситуацията.
Припомняме, че кратки, но силни поройни валежи вече предизвикаха локални наводнения и в други части на страната.
В Казанлък и Велико Търново улици се превърнаха в реки, а в района на Гурково по Прохода на Републиката също са регистрирани залети участъци.






