27 Юни
София 27 С
Ако го няма при нас, значи не се е случило

Борисов от парламента към Лена и Киро: Когато седят като мен пред камината в Овалния кабинет, тогава ще се мерят с мен!

02/02/2024 11:02
борисов парламента лена киро седят мен камината овалния кабинет тогава мерят мен
Председателят на ПГ на ГЕРБ Бойко Борисов даде брифинг в кулоарите на НС.

Аз съм бил много пъти в Щатите. Да седят пред камината в Белия дом и тогава ще се мерят с мен - имаше паради и оръдейни изстрели в САЩ, когато аз съм бил там и вие сте били с мен, коментира той по повод делегацията на ППДБ в Щатите, която, по думите на лидера на ГЕРБ, само харчи пари. Казах, виждах се с президента, с американските еврейски общности, с българо-американската камара и си тръгвахме вечерта, за да не харчим пари. Сега им е рано на тях за такива почести, отчете Борисов.

Казах, че има разточителство със самолетите и казах, че премиер и президент трябва да отидат при президент или държавен секретар в САЩ. Министрите, които са в списъка на делегацията, бяха преди седмица там. Единственото, което предупредих колегите е, да не си приписват всичко, коет осме свършили в парламента с ядрените реактори, с въоръжената подкрепа за Украйна, с правосъдната реформа. Надявам се това да го изговорят там, иначе могат да пътуват където си искат, заяви още Борисов.

Какво попречи на мнозинството по времето на четворната коалиция да сменят регулаторите, които бяха с изтекъл срок. Сега това се поставя като някаква изключително важна тема, попита още той.

Сега нека изберат те фирми, и в общината, включително, и ще гледаме сеир. Тези фирми с жълтите павета и Граф Игнатиев направиха известен Борис Бонев, припомни той на въпрос за непочистените улици и за обвиненията към Фандъкова.

Това, което прави Лена, е непочтено, отсече Борисов на въпрос за нападките й към депутата на от ГЕРБ Александър Ненков и майка му Юлия Ненкова, която е председател на КЗК. 

Премиерът ми е писал да се видим, ще се видим след малко, изтъкна Борисов.

Ние сме в отлични отношения със САЩ и затова техни големи компании спечелиха търгове у нас. Но да се ходи през седмица в САЩ, вместо тук да се подписват договори, в гранитната зала...това съм предложил, отсече той.

Аз повдигам всички теми, надуха ми главата с регулаторите. Питам защо тогава не смениха регулаторите. Те тръгнаха да сменят КЕВР, КС го върна, те се уплашиха, същото тръгна и с БНБ. Но най-лесно е да каже Найо, че Борисов нещо ги препятства, каза лидерът на ГЕРБ.

МТ, МРРБ, вкл. МИ, вкл. МОН, на културата работят много добре. Когато имаме анализ, тогава ще ви кажа, ротацията не е на всяка цена, посочи той на въпрос за смяната на министри.

Ротацията е с мандат на ГЕРБ, има подписано споразумение и ние се придържаме към него. Ротацията ще се случи, но всеки ден има нови и нови претенции, отсече Борисов, който за пореден път попита защо регулаторите са оставени без смяна толкова години да не бъдат сменени.

Последвайте ни в Telegram: https://t.me/mediamall_info
Не пропускайте най-важното и в Google News!

Коментирай

(няма да бъде публично показан)
Алармирайте ни - Mediamall

Времето тази седмица

София Събота 27.06.2026 27 °C
Варна Събота 27.06.2026 23.2 °C
Бургас Събота 27.06.2026 24.2 °C
Пловдив Събота 27.06.2026 29.2 °C
Стара Загора Събота 27.06.2026 21 °C
Русе Събота 27.06.2026 23.7 °C
Благоевград Събота 27.06.2026 19.6 °C

Дневен хороскоп