По думите му Министерството на здравеопазването най-накрая е предприело по-активни действия за проследяване на процесите в подчинените му лечебни заведения чрез свои представители в управителните органи. Ненков изрази надежда, че настоящият министър Катя Ивкова ще разполага с необходимата политическа подкрепа, за да въведе по-голям ред в системата.
Коментарът му идва след като здравният министър публикува данни, според които ръководители на държавни болници с натрупани значителни задължения са получавали възнаграждения, надвишаващи тези на министър-председателя и президента.
Според Ненков съществуват лечебни заведения, които работят по по-нископлатени клинични пътеки и въпреки това не трупат дългове. В същото време има и болници с по-високи приходи, които също успяват да поддържат стабилно финансово състояние. Той подчерта, че добрите примери сред държавните болници са по-скоро изключение.
Бившият министър коментира и оставката на управителя на Национална здравноосигурителна каса. Според него ръководителят на институцията трябва да бъде преди всичко експерт, а не политическа фигура. Ненков изрази съмнение, че оставката е подадена изцяло по собствено желание и отбеляза, че подобна промяна сама по себе си не представлява реформа.
По отношение на оценяването на медицинската дейност той посочи, че измерването на качеството в здравеопазването е изключително трудно. Според него пациентската удовлетвореност не винаги е надежден критерий за оценка на професионалната работа на лекарите.
Ненков разказа и случай от времето на първия си мандат в Министерството на здравеопазването. По негови думи малка общинска болница е била принудена да прекрати работа заради сериозни финансови проблеми. След намеса на държавата е било осигурено финансиране, което е позволило лечебното заведение да възобнови дейността си. Той използва примера като илюстрация на системните проблеми във финансирането и управлението на здравния сектор.
Как, бе доктор Менков във ВМАто вземате х 3 заплати в едно работно време, по щат, от клинични пътеки и от ДКЦ. И що си траете тогава? И що хем цица от държавата като ведомствена болница, хем на калпак и от касата по двете направления докато в другите болници от пътеките им приспадат заплатата за щата и остава каквото остане. То не че е свет и това ама пък и вашто насита няма. Пък и сичките ви шефове пенсионери - и пенсия и заплата х3, а и избор на екип башка. Чиновниците са лесни - махат им добавката за бордове, нали това им е работа да контролират, не да комулират, смъкват им заплатите и са готови вий за другото кажете. Ама надали







???? Hi, FUСК ME RIGHT NOW ???? graph.org/The-Best-AI-Sex-Girlfriend-05-11?hs=f6fb731a7aa8bccc8dcd6a624fa363fc& ????
15.06.2026 10:29hz06ai