Възстановено е движението в посока София при 103-и км на автомагистрала "Струма" и през тунел "Железница", съобщиха от АПИ.
От петък до днес са монтирани високоякостни мрежи и въжета, с които да се обезопаси трасето от свличането на скалната маса. По този начин се гарантира безопасното преминаване в участъка и се улеснява пътуването, предвид нарастващия интензивен трафик.
От два месеца преминаването през участъка е ограничено поради свличането на скална маса след обилните валежи през април. Отсечката беше затворена, а трафикът прeминаваше по обходен маршрут.
След изненадваща проверка на регионалния министър Иван Шишков миналия уикенд, беше свикана среща с новото ръководство на Агенция “Пътна инфраструктура” и фирмата, отговаряща за поддържането на свлачището. Тогава министър Шишков обеща, че проблемът ще бъде решен в 10-дневен срок.







???? Payment No. 275583 GET ACCESS >> graph.org/The-Best-AI-Sex-Girlfriend-05-11?hs=0594848bfbd5461d16f2832866b03e17&
15.06.2026 10:31g49d5s