Снимка: plovdiv24.bg Двете деца, загинали при тежкия инцидент на автомагистрала „Тракия“, са футболисти от академията на „Славия“.
Това съобщи президентът на клуба Венцеслав Стефанов.
Тир помете автомобил на АМ „Тракия“, мъж и две деца загинаха на място
Пред Sportal.bg ръководителят на най-стария столичен клуб Венцеслав Стефанов обяви, че академията на „Славия“ ще бъде в едномесечен траур.
„Загинаха две деца от нашата школа... Треньорът Иван Терзийски е в тежко състояние. Отивали са за участие в турнир в Албена.
Съсипан съм, всички сме почернени... Тези дечица никога няма да бъдат забравени! Искрено се надявам да са на едно по-добро място... Съболезнования на семействата им! Тир навлиза в насрещното и помита автомобила.
Обявявам едномесечен траур за академията на Славия“, заяви с дълбоко съжаление Стефанов.
Според първите данни именно внезапната техническа повреда е довела до загуба на контрол, при което тирът е навлязъл в насрещното движение и се е ударил челно в лекия автомобил, в който са пътували младите футболисти.