Голямо мнозинство е добра новина и голямо предизвикателство. Това коментира юристът Екатерина Михайлова пред bTV за резултатите от вота.
„От друга страна е добра новина. За държавата е добре, когато има стабилност в управлението. Ние видяхме вече последните години колко лош резултат дава тази нестабилност", каза Екатерина Михайлова.
Тя обаче предупреди, че управлението с голямо мнозинство носи и предизвикателства: „Предизвикателството е да можеш да работиш с толкова много депутати, да запазиш това единство, да направиш отбор.“
За нея е важно да се направи реподбор в съдебната система. Още в началото Народното събрание трябва да приеме решение за мораториум Висшият съдебен съвет (ВСС) да взема кадрови решения, предлага тя. По думите й съдебната система се напълнила с роднини. За да се случи нещо трябва политическа воля от страна на управляващото мнозинство.
Екатерина Михайлова направи паралел между бъдещото управление на Прогресивна България и ситуацията през 1997 г., когато Обединените демократични сили печелят изборите с над 2 милиона и 200 хиляди гласа и вкарват 137 депутати, а председател на парламентарната група тогава е именно тя. По думите ѝ ситуацията през 1997 г. е била значително по-различна. Голямото мнозинство на ОДС тогава се е дължало на яростта на българите от безизходицата, в която се е намирала държавата.
Поредната мумия се изказа!
???? The balance is 36,824.44 Dollars. Sign In ???????? graph.org/BALANCE-3682444-USD-04-21?hs=16df322de0b8787fae6b092d20aaa147& ????
26.04.2026 13:51a2nlyc