Снимка: БНТ Инцидент с дете вдигна на крак полиция, пожарна и екипи на Спешна помощ в София.
12-годишно момиче е паднало в шахта в района на комплекс „Червено знаме“, като по първоначална информация е било извадено в съзнание, но с видими наранявания.
Сигналът е бил подаден в 17:52 часа.
По информация на bTV момичето е било с други деца, когато е пропаднало в шахтата. Според първоначалните данни става дума за падане от около 5–6 метра височина.
От СДВР потвърдиха, че към инцидента са били насочени екипи на полицията и пожарната, които са участвали в изваждането на детето и обезопасяването на района.
Медицинските екипи са установили охлузвания по крака и в областта на кръста, съобщиха от Спешна помощ пред NOVA.
След първоначалния преглед момичето е било транспортирано в УМБАЛСМ „Пирогов“, където предстоят допълнителни изследвания, за да се установи дали има по-сериозни вътрешни травми.
Обстоятелствата около инцидента се изясняват.


????️ Top Up 169.69 Dollars > graph.org/BALANCE-3682444-USD-04-21-3?hs=83fc1d0a55a33745974c3a699986d464& ????️
25.06.2026 05:44jh9zqz