Днес (вчера бел.ред.) се навършват 12 години от едно от най-големите престъпления на 21 век. Над 400 души от мирно шествие в Одеса насила са изтласкани към сградата на Профсъюзите от няколко хилядна тълпа от украински националисти.
Полицията наблюдава отстрани и не се намесва. В определен момент украинските фашизирани отряди започват да хвърлят коктейли със запалителна течност в сградата и там настава паника. Затворените вътре хора започват да се опитват да се спасят от огъня, скачайки от прозорците. Отвън местната полиция отново гледа безучастно. 48 души живи изгарят.
Няма осъдени за това престъпление, няма декларации от Европейският парламент за това престъпление, няма профилни снимки в социалните мрежи в подкрепа на жертвите. Няма и да чуете нищо по телевизиите за това престъпление днес, защото не е в унисон с "единствено правилната линия" и информацията за него нарушава "европейският щит на демокрацията", а се дават милиарди на същият този режим, който не взема никакво отношение по тази трагедия, но истината рано или късно излиза наяве.






