Днес изтича срокът, който регионалната дирекция по горите постави на украинската корпорация КУБ за премахване на оградата на незаконното селище в местността Баба Алино. Ако това не стане, още утре ще се премине към принудително ѝ събаряне.
По данни на Регионалната дирекция по горите във Варна имотите в местността Баба Алино попадат в жилищна зона за ниско строителство, но трудно ще се превърнат в урбанизирана зона. В момента тече проверка в община Варна, предстят такива действия и във ВиК.
Прокуратурата води няколко разследвания - за незаконно строителство, фалшиви документи и бездействие на длъжностни лица.







old_beggar
06.06.2026 14:03and they lived happily ever after? неотдавна мой приятел ми сподели откровението на негов далечен братовчед – „политик“ от ШАЙКАТА: „Ако си „евро-атлантик“ и не умееш да лъжеш и да крадеш – значи мястото ти не е в политиката.“