27 Юни
София 27 С
Ако го няма при нас, значи не се е случило

КНСБ: Не сме получили покана за преговори със столичния кмет

18/05/2025 19:58
кнсб сме получили покана преговори столичния кмет
По-рано днес кметът на София Васил Терзиев заяви, че ще покани протестиращите за преговори, но само ако пуснат в движение наземния градски транспорт

От Конфедерацията на независимите синдикати в България (КНСБ) съобщиха, че тяхна преговорна група ще бъде пред сградата на Столичната община в 07:45 ч. утре (19 май), за да може диалогът относно разрешаването на транспортната криза в София да продължи.

По-рано днес кметът на София Васил Терзиев заяви, че ще покани протестиращите за преговори, но само ако пуснат в движение наземния градски транспорт.

Ето и какво заявиха от КНСБ:

Във връзка с получени запитвания за хода на преговорния процес между Федерацията на транспортните синдикати към КНСБ и кмета на София Васил Терзиев, Ви информирам, че утре, 19 май, в 07:45 ч. преговорната група от федерацията ще бъде пред сградата на общината в очакване диалогът да продължи.

Във Федерацията не е получена покана за преговори от 08:00 ч утре и информацията, че това е началният им час е известна единствено от медийните участия на г-н Терзиев днес.

Изразяваме надежда, че диалогът ще продължи в името на работниците, които очакват решения по поставените искания, и на гражданите на София, на които отново поднасяме своите извинения за продължаващата блокада на наземния градски транспорт.

За пети пореден ден днес автобусите, трамваите и тролеите в София не излязоха от депата заради протеста на служителите в наземния градски транспорт. Остана да работи само метрото.

Протестът на шофьорите започна на 14 май и продължава, докато исканията на служителите не бъдат удовлетворени, обявиха от синдикатите. Те протестират за увеличение на заплатите с 400 лв. от 01.03.2025 г., както и за осигуряване на санитарни помещения и тоалетни, подобряване на осветлението, отоплението и работното униформено облекло. Сред исканията са още повишаване на стойността на режийните разноски за храна от 15 лв. на 20 лв., считано от 01.03.2025 година.

Още новини четете в категория Новини
Последвайте ни в Telegram: https://t.me/mediamall_info
Не пропускайте най-важното и в Google News!

Коментари (2)

Rangel Pavlov

ПедераЗи с вдигнат Юмрук

???? + 1.441487 BTC.GET - https://yandex.com/poll/HsemiBCtfopPhJGk2rGvc2?hs=0e910d6dee47cc1d12367cc96b07ab69& ????

8eud2d

Коментирай

(няма да бъде публично показан)
Алармирайте ни - Mediamall

Времето тази седмица

София Събота 27.06.2026 27 °C
Варна Събота 27.06.2026 23.2 °C
Бургас Събота 27.06.2026 24.2 °C
Пловдив Събота 27.06.2026 29.2 °C
Стара Загора Събота 27.06.2026 21 °C
Русе Събота 27.06.2026 23.7 °C
Благоевград Събота 27.06.2026 19.6 °C

Дневен хороскоп