София 22.1 С
Ако го няма при нас, значи не се е случило

Манчестър Юнайтед спаси ужасния сезон и взе купата с победа над шампионите

25/05/2024 22:28
"Манчестър Юнайтед" спаси един от най-тежките сезони в историята си, като сензационно взе купата на Англия след 2:1 над градския съперник и шампион "Манчестър Сити"

Играчите на Ерик тен Хаг поведоха в 30-ата минута след фатална грешка на Йошко Гвардиол. Диего Далот изрита една топка към Алехандро Гарначо, който нямаше как да я стигне. Вратарят на "Сити" Щефан Ортега обаче излезе неразчетено и неясно защо Гвардиол го прехвърли. Топката стигна до Гарначо на празна врата.

9 минути по-късно капитанът на "Юнайтед" Бруно Фернандеш намери по прекрасен начин новата звезда Коби Майну и той направи 2:0.

Второто полувреме се игра почти пред вратата на "Юнайтед". Шампионите стигнаха само до едно попадение на Джереми Доку в добавеното време, главно заради слаба намеса на Андре Онана, който пропусна в близкия си ъгъл.

Така "Юнайтед" си осигури участие в евротурнирите, след като не успя да направи това през първенството.