София 21.2 С
Ако го няма при нас, значи не се е случило

Никола Цолов остана без точки в основното състезание в Монако

26/05/2024 11:22
След инцидент стюардите прецениха, че вината е на Цолов, за което дадоха наказание от 10 секунди

Българският пилот, който в събота спечели спринта и постигна първата си победа във Формула 3, стартира 12-ти, но загуби две позиции, след като бе изпреварен от Сами Мегетуниф и Оливър Гьоте в първата обиколка. Впоследствие обаче състезателят на ART Grand Prix успя да си върне тези места.

В 14-ата обиколка Цолов започна да притиска и Ноел Леон за 11-та позиция.

17-годишният софиянец се подаде неколкократно в огледалата на мексиканеца, преди да направи една доста оптимистична атака в спирането за „Мирабо" в 20-ия тур.

Тогава обаче се стигна до конктакт между двамата, който ги прати в стената, вадейки ги от битката за точките. Двамата продължиха в състезанието, но завършиха в дъното на класирането.

ПЪРВА БЪЛГАРСКА ПОБЕДА ВЪВ ФОРМУЛА 3! Феноменален Никола Цолов!

Стюардите разгледаха този инцидент и прецениха, че вината е на Цолов, за което дадоха наказание от 10 секунди.

Тази санкция обаче не се отрази на класирането на българина, който така или иначе завърши на последното място след този инцидент.

В генералното класиране след първите четири кръга за сезона лидер със 72 точки е днешният победител Габриеле Мини (Ит). Въпреки нулата си днес Цолов запазва 12-ата си позиция със своите 17 точки.

За пилотите от Формула 3 сега предстои едномесечна пауза до следващия кръг.

Следващото състезание ще бъде в Барселона между 21 и 23 юни. Състезанията на „Каталуния" ще поставят началото на серията от пет състезателни уикенда в рамките на шест седмици. Включва още стартовете в Австрия, Великобритания, Унгария и Белгия. За Цолов тази поредица няма да е пълна. Той има забрана да участва на „Спа", след като стартира в кръг от Еврокупа-3 на белгийското трасе по-рано тази година.