Минаха три седмици от изборите и няма среща между първия и втория, коментира Атанасов. Според него единственият начин за решаване на политическата криза е първите две сили да се договорят. Не може да говорим само да решим въпроса с председател на Народното събрание, счита Атанасов. И добави, че разговорът трябва да е и за мнозинство. Ако се реши изборът на председател на парламента, без да има договорка между първия и втория, това означава, че отиваме на избори, смята той.
Г-н Борисов, чакаме Ви вече три седмици, с тези думи Атанасов се обърна към лидера на ГЕРБ и го призова другата седмица да седне на масата за разговори. Ако искате да ни пратите за осми път на избори, това е ваш избор, заяви още председателят на ДСБ.
Единственото условие е да дойде, разбира се с най-близките си хора в ГЕРБ, да седнем на една маса публично и да започнем да решаваме въпросите, каза Атанасов. Според него напрежението в обществото се задълбочава заради това, че няма диалог между първата и втората политическа сила. Редовна власт може да има само съгласувано между първия и втория, подчерта също Атанасов. Той счита, че нови избори „ще бъдат писани на сметката на ГЕРБ“.
Сигурен съм, че ако има споразумение между нас и ГЕРБ за редовно правителство, мнозинство ще има и то ще бъде сериозно, убеден съм в това, каза Атанасов. По думите му може да се преговаря за подкрепа с „Има такъв народ“, „МЕЧ“ и БСП. Той изключи „Възраждане“ и „Ново начало“. И потвърди позицията на ПП-ДБ за избор на партийно неутрална личност с висок авторитет за премиер.







Молитвата на средностатистическия български дъбил
16.11.2024 22:04Дайте пак да се приведем, та дано тия буря от политически кръмоли да ни отминат и все същите "честни и почтенни", но мега крадливи пишман-политици за които гласуваме като олигофрени, да си разделят държавната баница за тотално крадене, а ние да си останем все така бедни и жалки както сме си били и до сега! Вместо да харчат пари за нови избори, много по-добре е тези средтва да се откраднат от нашите мили и ненагледни душмани!