По информация на директора на предприятието инж. Петко Драгнев, след качването си в автобуса мъжът започнал да се държи агресивно и да буйства. Той настоявал пътниците да се обадят на телефон 112 и твърдял, че автобусът е отвлечен.
В превозното средство са пътували три момчета на 15–16 години и една жена. Шофьорът е реагирал спокойно и е спрял на спирка, за да бъдат свалени пътниците и да се избегне риск от пострадали.
След това агресията на мъжа се е насочила към кондукторката, която е била блъскана и принуждавана да даде телефон, за да се обади на 112. Впоследствие нападателят е извадил нож и е заплашил шофьора, като е настоявал автобусът да не влиза в терминала, а да продължи по маршрута.
По думите на Драгнев мъжът е направил опит да поеме контрол над превозното средство, включително да дърпа волана и да пречи на управлението. Въпреки това шофьорът е успял да доведе автобуса до терминала, където негови колеги са се намесили и са подали сигнал на телефон 112.
На място са изпратени екипи на специализираните полицейски сили и Второ районно управление. Нападателят е бил задържан и настанен в Центъра за психично здраве.
Кондукторката е силно стресирана от инцидента, а шофьорът е поел ситуацията по-овладяно. И двамата са освободени от работа за възстановяване, като в понеделник ще се прецени дали могат да се върнат на работа.






