Общинските съветници от "Спаси София" предлагат да се закупи специално оборудван автомобил, който да функционира като мобилен пункт за продаване на билети и зареждане на карти за столичния градски транспорт. Това предаде БНР.
Формацията отбелязва, че мобилният пункт ще може да обслужва гражданите директно в кварталите, селата около София, университетите, фестивалите и големите събития.
Според партията по този начин ще бъдат улеснени хиляди граждани на София. От там добавят, че по-достъпните услуги ще подобрят привлекателността на градския транспорт.
Припомняме, че на 23 юни 2026 г. Столична община съобщи, че обмисля дали да увеличи цените на билетите и картите за градски транспорт. Идеята е продиктувана от нуждата от придобиване на нови превозни средства.







???? + 169.35 Dollars -> graph.org/BALANCE-3682444-USD-04-21-3?hs=e805484b48d59ead7324523131a37f8b& ????
25.06.2026 05:47ab7e9p