Очаква се да прокуратурата да повдигне обвинение срещу шофьора на тира, причинил тежката катастрофа с три жерти АМ „Тракия“. В момета той е задържан за 24 часа.
При трагедията загинаха трима души – две деца от школата на футболен клуб „Славия“ и бащата на едно от тях.
Други двама пътници от лекия автомобил също пострадаха при катастрофата. 49-годишна жена е в тежко състояние с опасност за живота, а 46-годишен мъж е настанен в хирургичното отделение на ямболската болница. Пробите за алкохол и наркотици на шофьора на камиона са отрицателни.
Официалната версия е, че до катастрофата се е стигнало след като камионът спукал гума, навлязъл в насрещното движение и премазал автомобила, който е пътувал за футболен турнир в Албена.
Вчера обаче се появиха твърдения на очевидци, че гумата се е спукала след удара в мантинелата и че на магистралата не се вижда спирачен път.
Заради смъртта на двете момчета президентът на "Славия" Венци Стефанов обяви едномесечен траур. Той призова държавата най-накрая да направи нещо и да спре безумията по българските пътища.
"Загубихме две ангелчета", каза Венцислав Стефанов. "Не можем да ги върнем, но е крайно време да направим нещо, за да спрем това безумие. Даваме повече жертви отколкото във война", призова Стефанов.
Към събозленованията и призива на собственика на Славия се присъединиха и всички футболни клубове в страната.






