27 Юни
Ако го няма при нас, значи не се е случило

Петър Петров: Одитът на МВР поставя въпроси за управлението на Фонда за безопасност на движението (ВИДЕО)

24/06/2026 10:17
петър петров одитът мвр поставя въпроси управлението фонда безопасност движението видео
От „Възраждане“ настояват за изслушване на вътрешния министър в парламента

Народният представител от „Възраждане“ Петър Петров коментира резултатите от одита на Министерството на вътрешните работи, извършен от Сметна палата.

Той припомни, че още преди повече от година партията е поставила въпроса за натрупаните средства във Фонда за безопасност на движението пред тогавашния премиер Росен Желязков.

Според Петров тогава е било посочено, че средствата ще бъдат инвестирани в лаборатории и специализирано оборудване, но резултатите от одита показват различна картина.

„Посочва се, че само с глоби от електронни фишове са акумулирани 523 млн. лева до юни миналата година и тези пари не са изразходвани за пътна безопасност, а част са изразходвани за несвойствени дейности“, заяви той.

По думите му част от средствата са били насочени към ремонти на административни сгради и закупуване на оборудване, което няма пряка връзка с подобряване на безопасността на движението.

Петров изрази мнение, че въпреки увеличените санкции и по-високите приходи от глоби не са предприети достатъчно ефективни мерки за ограничаване на пътния травматизъм.

Той подчерта, че в одитния доклад са отправени 26 препоръки към ръководството на МВР и допълни, че от „Възраждане“ са поискали изслушване на Иван Демерджиев, за да бъде дадена повече яснота относно управлението на средствата от фонда.

Какво още каза Петров, гледайте във видеото:

Стефани Василева, MEDIAMALL

Още новини четете в категория Новини
Последвайте ни в Telegram: https://t.me/mediamall_info
Не пропускайте най-важното и в Google News!

Коментирай

(няма да бъде публично показан)
Алармирайте ни - Mediamall

Времето тази седмица

Дневен хороскоп