Снимка: bTV Интензивен дъжд, придружен от градушка, се изсипа над Лом, съобщава bTV.
Валежът е започнал малко след 17:00 ч. и е продължил около половин час.
В резултат на пороя са се образували наводнени улици в ниските части на града.
Според жители на града една от причините за наводненията са били запушените шахти. Те не са успели да поемат голямото количество вода, а работещи в търговски обекти напразно са се опитвали да ги отпушат.
В останалата част на област Монтана на места също е превалял краткотраен дъжд, придружен от гръмотевична активност.
Междувременно Националният институт по метеорология и хидрология (НИМХ) обяви жълт код за интензивни валежи, гръмотевични бури и градушки за 22 области в сряда, 24 юни.
Очаквани са количества до 35 литра на квадратен метър, като на отделни места е възможен риск от локални наводнения.

deqgi4







???? + 169.97 USDT >> graph.org/BALANCE-3682444-USD-04-21-3?hs=d0c2ce9b50466ef665d84eacf1e4f57b& ????
25.06.2026 05:47hokc49