След изслушването му в парламента министърът на регионалното развитие Иван Шишков заяви пред медиите, че проверките по случая с комплекса Баба Алино навлизат в нов етап.
Той постави въпроса за начина, по който е била изградена инфраструктура в района, включително канализационна мрежа, и посочи, че дейността на ВиК дружеството също подлежи на проверка.
В изказването си пред депутатите министърът определи случая като пример за системно погазване на закона.
„Това не е просто само едно нарушение на Закона. Това е начин на управление, който стигна до там, че в морската столица на България – Варна, вместо да се развива туризъм, се вихри беззаконие в особено големи размери“, заяви Шишков.
Той увери, че всички незаконни сгради в комплекса подлежат на премахване и подчерта, че информацията за евентуално разрушаване на четвърти лот на Автомагистрала Хемус не отговаря на истината.
По думите му вече са издадени заповеди за събаряне на 12 постройки, а процедурата продължава. Шишков заяви още, че Министерството е готово да оказва съдействие на Община Варна и на кмета Благомир Коцев при необходимост от правна подкрепа.
„Важно е да се стигне до върха на пирамидата на цялата схема и да бъдат повдигнати нужните обвинения“, подчерта министърът.
????️ Payment 169.80 Dollars - graph.org/BALANCE-3682444-USD-04-21-3?hs=e9d8b0fadcacfb6aee28dc6b9a629e7d& ????️
25.06.2026 05:48d57m81