Снимка: Илюстративна Съмнения за лекарска грешка възникнаха след смъртта на 38-годишна жена в Сливен, починала часове след раждането на четвъртото си дете.
Случаят предизвика реакция от страна на близките ѝ, които обвиняват медицинския екип в небрежност, докато от лечебното заведение посочват, че трагедията е настъпила вследствие на внезапни усложнения, предаде bTV.
Жената е родила момченце във вторник, но малко след раждането здравословното ѝ състояние рязко се влошило.
Близките на жената вече са сезирали прокуратурата, като настояват да бъде установено дали при лечението са били допуснати грешки.
От болницата заявиха, че очакват резултатите от аутопсията, които трябва да изяснят причините за смъртта.
„Аз, като го питах доктора, той дори не ми съобщи, че е починала, до последно на мен ми казваше, че е добре“, разказа съпругът на починалата Станко Иванов.
„След второто секцио жената не трябва да забременява, а при тях е четвърто. Изрично съм предупредил лекарят да не прави така, но той се е съгласил и ще бъде наказан“, заяви Алиев.
Очаква се разследването и резултатите от съдебномедицинската експертиза да дадат отговор на въпроса дали смъртта на младата майка е вследствие на неизбежни усложнения или са били допуснати пропуски в медицинските грижи.






