Съюзът на българските журналисти (СБЖ), съвместно със Софийския университет „Св. Климент Охридски“, организира дискусия на тема „Журналисти и медии в огледалото на Етичния кодекс”, съобщиха от СБЖ.
Дискусията ще се проведе днес от 11.00 до 14.00 часа в зала „Яйцето” на Ректората на Софийския университет.
Дискусията ще постави на обсъждане темите за етичните императиви в журналистиката; ролята и ефективността на Етичния кодекс на българските медии и разширяване на професионалното участие; „прегарянето” на журналистите и необходимостта от психологическа подкрепа; както и битката за информационния поток и отговорите на ИИ и ботовете.
В дискусията са поканени за участие ректорът на СУ „Св. Климент Охридски“ проф. д-р Георги Вълчев, деканът на ФЖМК проф. д-р Веселина Вълканова, генералният директор на БНР г-н Милен Митев, генералният директор на БНТ г-жа Милена Милотинова, генералният директор на БТА г-н Кирил Вълчев, досегашният председател на СЕМ д-р Симона Велева и настоящият председател на СЕМ д-р Габриела Наплатанова.
Поканени са и преподаватели, студенти и колеги журналисти от всички медии.
Дискусията е отворена за участие за всеки, който има интерес по темата.






