"Не очаквам радикална промяна във външната политика на България. Очаквам страната ни да се бори по-отчетливо за своя интерес, а не просто да следва чуждите. В това отношение мисля, че Румен Радев е последователен и изненади няма да има. Това няма да е антиевропейска политика." Това заяви в ефира на БНТ бившият министър-председател Сергей Станишев.
"Българите, гледайки седем последователни безплодни избори, неспособни да създадат устойчиво и смислено управление, инвестираха цялото си доверие в Румен Радев", добави Станишев. По думите му с вота си българите са наказали всички, които са участвали в политиката в последните 5 години.
"Поведението на "Прогресивна България" малко ми напомня на една фраза, която често е приписвана на Тито. И тя е: "Даваме ляв мигач и завиваме надясно", изрази мнението си той.
"В говоренето в немалка степен имаше жестове към избирателите на БСП, показвайки, че едва ли не това е новото ляво. "Прогресивна България", обаче, очевидно не е това и за да го разберем, е достатъчно да прочетем програмата им", смята Станишев.
Според него БСП не може да обвинява Прогресивна България за изпадането си от парламента. Сегашното състояние на партията е резултат от дългогодишната политика на изхвърляне на кадри от партията на Корнелия Нинова.







Леля Асена Педераса
27.04.2026 22:27Педал по Цариградски, рожба на третия пол.