Направих си труда да разпечатам и ви нося моите фишове за заплати, за да видите, че в периода от встъпването ми в длъжност през февруари 2024 г. до септември 2025 г. аз съм получавала заплата не повече от 3 000 и няколко лева. В края на 2024 г. аз съм получавала 2235 лв. - в пъти по-малко от много служители в НДК. Това каза в интервю за предаването “Лице в лице” по бТВ изпълнителният директор на НДК Андрияна Татарова.
По думите й повишение на заплатите е имало след септември 2025 г., но то не отговаря на изнесените данни.
"Не се страхуваме и от проверки, но нека истината излезе наяве. Целта е разграбването на НДК ”, посочи Татарова.
"Държавата не ни дава един лев нито за поддръжката на сградата, нито за възнагражденията, нито за социалните осигуровки, които плащаме като търговско дружество, нито за Данък “Сгради”, който е огромен. Тези средства трябва да бъдат изкарани от дружеството, това не са бюджетни пари. Ние не сме държавни служители, както министърът упомена. Ние сме на самоиздръжка, не получаваме държавен бюджет", заяви Татарова.
Тя призова да бъде изнесена информация каква е издръжката на държавните театри и телевизии и какви заплати се получават там.
По думите й проблемът със загубата на НДК е много сериозен и би трябвало да провокира диалог между институциите как да се подпомогне дружствеото, а не медийни обвинения за заплати. "За мен този спор е махленски", каза Татарова.
По думите й Евтим Милошев е заобиколен от лоши съветници. Тя цитира имената на "Илко Ганев, който беше заместник-министър, г-жа Михайлова, която дълго време отговаряше за театрите и в момента е върната като съветник, и Христо Мутафчиев".