Снимка: БНТ Министерски съвет прие доклад, според който компенсацията за консумацията на небитовите потребители на електроенергия над 122,71 евро се променя от изчисляване на шестмесечна база на ежемесечна. Това съобщи служебният министър на енергетиката Трайчо Трайков, който е вносител на доклада.
По думите му това позволява от една страна по-голяма възможност за компаниите да планират своите разходи, а от друга – да не вдигат цените на своите стоки и услуги, така че хората да получават по-ниска и предвидима цена.
Междувременно същият проект предвижда да се осигури по-голяма прозрачност на данните на Фонда за сигурност на електроенергийната система. При спазване на изискванията за защита на чувствителна търговска информация, ще бъдат публично достъпни всички бенефициенти по механизма за компенсиране на разходите за високите цени на електроенергията.






