27 Юни
София 24.4 С
Ако го няма при нас, значи не се е случило

След решение на МС бизнесът ще получава компенсации за тока всеки месец

29/04/2026 12:52
скандал върви министър трайчо трайков смело новия списък bdquoмагнитскиldquo част втора Снимка: БНТ

Министерски съвет прие доклад, според който компенсацията за консумацията на небитовите потребители на електроенергия над 122,71 евро се променя от изчисляване на шестмесечна база на ежемесечна. Това съобщи служебният министър на енергетиката Трайчо Трайков, който е вносител на доклада.

По думите му това позволява от една страна по-голяма възможност за компаниите да планират своите разходи, а от друга – да не вдигат цените на своите стоки и услуги, така че хората да получават по-ниска и предвидима цена.

Междувременно същият проект предвижда да се осигури по-голяма прозрачност на данните на Фонда за сигурност на електроенергийната система. При спазване на изискванията за защита на чувствителна търговска информация, ще бъдат публично достъпни всички бенефициенти по механизма за компенсиране на разходите за високите цени на електроенергията.

Още новини четете в категория Новини
Последвайте ни в Telegram: https://t.me/mediamall_info
Не пропускайте най-важното и в Google News!

Коментирай

(няма да бъде публично показан)
Алармирайте ни - Mediamall

Времето тази седмица

София Събота 27.06.2026 24.4 °C
Варна Събота 27.06.2026 22.1 °C
Бургас Събота 27.06.2026 23.3 °C
Пловдив Събота 27.06.2026 27.4 °C
Стара Загора Събота 27.06.2026 21 °C
Русе Събота 27.06.2026 23.7 °C
Благоевград Събота 27.06.2026 26 °C

Дневен хороскоп