Директорът на институцията Явор Димитров уточни, че се вземат проби, а екипите оглеждат и терена на север и на юг от мястото.
По думите му инспекцията обхваща района между втора и трета буна.
Ако има наличие на нефтопродукти, замърсяването едва ли е причинено от източник на брега, допълни Димитров. Той уточни, че в такъв случай причинителят най-вероятно е в морето.
Поради тази причина, ако се открие наличие на замърсяване, ще бъде сезирана „Морска администрация“, която има правомощията да проверява и корабите в акваторията.






