Съветът на директорите на "Магазин за хората" ЕАД е подал заявления за напускане рано тази сутрин. Като основна причина се посочва "продължителната липса на институционален диалог от страна на ръководството на Министерството на земеделието и храните, както и липсата на ясна управленска посока и подкрепа от принципала“.
В същото време в публичното пространство са се формирали внушения, които подкопават доверието в проекта. Според ръководството дружеството е функционирало в среда на противоречиви публични сигнали и липса на координация. През последните месеци не е имало пряка комуникация с принципала, като ключовият диалог се е водел предимно чрез медиите.
В отговор на изявлението до медиите на "Магазин за хората" ЕАД служебният министър-председател Андрей Гюров заяви, че това прилича на "схема за празни рафтове и пълни джобове". По думите му това все повече прилича на държавно финансиран експеримент "за източване".







Коджакараколев
29.04.2026 12:17Прасето фалира пореден проект! До каквото се докосне Прасето-то фалира!