И тримата работници на Агенция "Пътна инфраструктура" (АПИ), пострадали при катастрофата край Ботевград, са с опасност за живота, съобщиха от Центъра за спешна медицинска помощ.
Мъж на 19 г. е с открити фрактури на долен и горен крайник, като спешният екип го е транспортирал в Университетската многопрофилна болница за активно лечение "Софиямед".
Другият мъж, който е на 46 г., също е с открити фрактури. Той е транспортиран в Университетската многопрофилна болница за активно лечение "Царица Йоанна – ИСУЛ".
С опасност за живота е и 50-годишен мъж, който е транспортиран в Университетската многопрофилна болница за активно лечение (УМБАЛ) "Св. Анна" с черепно-мозъчна травма и в кома.
Инцидентът стана около 13:30 ч. в събота. Трима работници на пътната агенция са били блъснати от 69-годишен шофьор, докато почистват храсти при пети километър на Околовръстния път на Ботевград в посока София. Шофьорът е минал през обезопасителни конуси, блъснал е тримата работници и още една кола, съобщиха от МВР.






