Тежък пътен инцидент е станал в района на столичната метростанция „Бели Дунав“, след като автомобил е катастрофирал и се е врязал в съоръжението.
По информация на Столичната дирекция на вътрешните работи (СДВР) шофьорът – 68-годишен мъж – е загинал на място, предаде БТА.
На кадри, разпространени в социалните мрежи, се вижда как автомобилът е преминал през металното заграждение и се е ударил директно в конструкцията на метростанцията.
От Столичната дирекция на вътрешните работи (СДВР) съобщиха по-рано днес, че е извършена проверка след видеоклип, разпространен вчера в социалните мрежи, на който се вижда нерегламентирана гонка между два автомобила в района на столичния квартал „Овча купел“.
Случаят е бил поет от служители на отдел „Пътна полиция“, които са установили и санкционирали водачите, демонстрирали опасно поведение на пътя.
Оказва се, че нарушителите са младежи на 19 и 18 години, които са придобили шофьорска правоспособност през април 2025 г.
По данни на полицията 19-годишният водач има вече съставен акт за преминаване на червен сигнал, както и 24 фиша за различни по-малки нарушения. Вторият участник в гонката също не е без провинения – той е бил санкциониран четири пъти до момента.
За участието им в нерегламентираното състезание са им съставени актове. Законът предвижда за подобно нарушение наказание лишаване от право да управляват моторно превозно средство за срок от една година, спиране на автомобила от движение за един месец и глоба в размер на 1533 евро.






