Снимка: bTV Варненският окръжен съд е възобновил производството по делото срещу кмета на Варна Благомир Коцев, както и срещу общинските съветници Йордан Кателиев и Николай Стефанов. Това съобщиха от пресслужбата на съда.
По случая са подсъдими още бизнесменът Йордан Маринов и ПР експертът Антоанета Петрова.
От съда уточниха, че според решение на Централната избирателна комисия (ЦИК) двамата не са сред избраните депутати. Така основанието за спиране на делото отпада и производството трябва да бъде подновено.
Съдът е насрочил разглеждане на делото в разпоредително заседание за 30 юни, предаде БТА.
Напомняме, че Благомир Коцев бе задържан на 8 юли миналата година по подозрение в корупционно престъпление, свързано с дейността му като кмет.
Освен Коцев, на съд тогава бяха предадени още четирима обвиняеми, срещу които са повдигнати обвинения за общо 12 престъпления.
По-късно, на 19 ноември, Върховният касационен съд реши делото да се гледа във Варненския окръжен съд, а не в София.
На 27 ноември Коцев бе освободен под парична гаранция от 200 000 лева, като същата мярка бе наложена и на Стефанов и Кателиев.






