До инцидентите се стигна, когато шествието на "Лаута Арми" мина в близост до уличките зад "Трибуна Изток".
Няколко фенове на Ботев тръгнаха към пробилите вече кордона запалянковци на Локомотив и започна страшното, информира "Пловдив дерби", показвайки и клип. Докато полицията се организира, двете агитки си размениха както удари, така и множество изстреляни опасни предмети.

Мощни бомби, павета и камъни летяха, като има няколко пострадали.
Ранен е и полицай, който е с разбита глава.






