Второ земетресение за по-малко от 24 часа е отчетено в България. Това става ясно от сайта на Национален институт по геофизика, геодезия и география, предава "Фокус".

Събитието е настъпило в близост до автомагистрала "Тракия" в района на Ихтиман.

Земетресение на дълбочина 5 км и с магнитуд 2.2 по скалата на Рихтер е регистрирано вчера в България. Това показва справка на сайта на Националния институт по Геофизика, геодезия и география към Българската академия на науките.
Разместванията на земната кора са регистрирани на 29.10.24 в 22:26 часа.
Отстояние до населени места: 10.00 км на североизток от град Момин проход (обл. София) и 63 км от град София.






