Снимка: MEDIAMALL В пълно противоречие на упреците от Атанас Атанасов към ГЕРБ и Борисов, Кирил Петков заяви, че си е взел бележка от забележките на Бойко Борисов. Той заяви, че вече са изпратили меморандума на партия ГЕРБ, а Петков щял да го даде лично на Борисов.
Петков се опита да иронизира поведението на Борисов, заявявайки че лидерът на ГЕРБ не е прочел меморандума. По-рано самият Борисов заяви, че изобщо не иска да чете този меморандум.
Кирил Петков се опита да финтира аудиторията чрез медиите. Той заяви, че не искали да си делят регулаторите, тъй като от ПП-ДБ предлагат предложенията за назначения в регулаторите да се правят от граждански организации.
Петков обаче удобно пропусна, че около политическите партии гравитират десетки послушни граждански организации. Те с охота ще изпълнят всякакви политически поръчения.
В крайна сметка гласуванията за регулаторите и назначенията в тях се извършват от парламента.
От какви въпроси избяга Кирил Петков, гледайте във видеото:






