Най-самоувереният мъж във „Фермата“ рухна броени седмици преди финала. Актьорът Петър, който се самопровъзгласи за лидер на „Елбетица“, се срина, след като съотборникът му Георги го обвини в манипулативност, неискреност и голямо его. Петър на свой ред се почувства предаден от земеделеца, с когото в началото на риалитито бяха близки. Освен неговата подкрепа, той загуби тази на сервитьора Андрей и балерината Мартина.
Извънредна ситуация се случи в последния епизод на "Фермата" и все още държи под напрежение най-запалените фенове на формата. Причината е, че една от участничките бе изгонена, но без да премине през битка на Арената.